קרמיקה במטבח?! כבר לא רק.

לעשות מטבח חדש זו חוויה הדורשת הרבה מחשבה, התלבטות והשקעה, זמן וכסף. אם החלטתם לעשות מטבח חדש, זו הזדמנות שלא תחזור. אז אל תתפשרו לכו על הטוב ביותר. הדברים שיש לתת עליהם את הדעת במטבח כוללים:

את הקונספט הכללי של המטבח. כפרי? מודרני? ישראלי סטנדרטי?

מיקום ותכנון המטבח: היכן יעמדו הכיריים? היכן המקרר והתנור? האם לעשות אי?

מה צבע וסוג הריצוף? מה צבע וסוג השיש? איזה סוג חיפוי לעשות בין השיש לארונות? קרמיקה או זכוכית?

מטבח כפרי – למטבח כפרי מאד מומלץ לרכוש חיפוי של בריקים עדינים ולא מחוספסים, או אריחים מעוטרים.

קרמיקה למטבח

יש להבדיל בין ריצוף קרמיקה למטבח בשיטת ההדבקה לבין חיפוי קרמיקה לקיר. אנו נתמקד במאמר בחיפוי קרמיקה לקיר. בעבר היה מקובל לחפות את כל הקיר הסמוך לשולחן האוכל בקרמיקה על מנת שלא יתלכלך מנתזי הקטשופ ומכוס הקולה שנשפכה. כיום זה כבר לא פופולרי היות והחיפוי  יוצר אשליה של מטבח קטן. והמטבחים הישראלים לא גדולים במיוחד.

היום חיפוי הקרמיקה מתבצע במטבח בעיקר בחלק שבין השיש לארונות. והמגוון גדול. נרחיב על שלושה סוגי חיפויים פופולריים:

מטבח כפרי

 למטבח כפרי מאד מומלץ לרכוש חיפוי של בריקים עדינים ולא מחוספסים, או אריחים מעוטרים. נקודה חשובה: יש להקפיד לבדוק את גוון הצבע האם הוא מתאים בראש ובראשנה לצבע השיש, והאם הוא מתאים לצבע הארונות. במידה ובחרתם צבע ארון שמנת, גם החיפוי הקרמי – צריך להיות בגוון זהה.

מטבח מודרני

 להמשך הקו המודרני, מומלץ על חיפוי כל הקיר בשיש , מה שמקנה למטבח קו נקי וחלק. את החיפוי אכל צבע חברת השיש שבחרתם.

חיפוי זכוכית

  יכול להתאים לכל סוגי המטבחים המודרני והכפרי כאחד. הזכוכית נותנת  תוצאה מדהימה קוצרת תשואות. המחיר יקר יותר אך משווה מראה של מטבח מעולם אחר. ניתן לבחור כל תמונה ולהדפיס או כל צבע וטקסטורה – הכול הולך בהתאם לקונספט שבחרתם. והתוצאה אדירה!

ואל תשכחו! בבחירת החיפוי מומלץ תמיד דווקא צבע בהיר, אשר יגדיל וייתן תחושה של מרחב. ולכן היזהרו מלרכוש צבע כהה אלא אם המטבח שלכם ענק. העיקר זכרו ליהנות מהתהליך ולא רק מהתוצאה!

 


    השם שלך

    האימייל שלך

    טלפון

    ההודעה שלך