קרמיקה למטבחים מעץ

קרמיקה עבור מטבחים מעץ צריכה להיות בעלת חשיבה ייחודית, חשוב לתכנן את עיצוב המטבחים שלכם ברמה הגבוהה ביותר ולא להתפשר על שום פרט בזמן התכנון. כמובן, המומחים הגדולים ביותר בתחום של המטבחים ועיצוב הבית וכן בתחום הסטיילינג קובעים כי אחד האלמנטים החשובים ביותר בבחירת אלמנטים עבור מטבחים מעץ הוא בחירת קרמיקה שתתאים לו בצורה מדויקת.

קרמיקה למטבחים איננה רק מכסה רק את הנישה הספציפית של אריחי קרמיקה למטבח, למעשה הכינוי של קרמיקה למטבחים מכסה הרבה יותר מאשר קרמיקה דווקא אלא כולל בתוכו גם אריחי אבן ספציפיים, חיפוי שיש וחיפוי זכוכית. כל אלו הם חלק משמעותי מאפשרויות החיפוי למטבח, אולם לא כל סוג של חיפוי מתאים לסגנון של מטבחים מעץ.  תחום המטבחים מעץ הינו תחום ייחודי מאוד ונבדל משאר התחומים של העיצוב בבית. מטבחים מעץ עשויים מחומרים טבעיים ולכן חשוב שהמטבח לא יהיה מעוצב מחיפוי מלאכותי או משהו שנראה מודרני אלא דווקא מפריט חיפוי אותנטי וטבעי שישלים את המראה הייחודי של מטבחים מעץ.

אם אתם בוחרים ללכת על האופציה הטבעית ביותר אתם כמובן בוחרים באפשרות החיפוי באבן טבעית, אבן זאת בדרך כלל תהיה בגוד של חמש סנטימטר על עשרים סנטימטר, נהוג לקחת דווקא אבנים נמוכות ורחבות לצורך חיפוי במטבח על מנת להדגיש את אורך המטבח. יחד עם זאת חשוב לדעת שאמנם המראה של קרמיקת אבן למטבחים מעץ היא בהחלט דוגמא יפה אך יש לדעת כיצד לתחזק אותה ברמה המחמירה ביותר, שכן חיפוי אבן טבעי נוטה לספוח את השומנים ואת הרטבים שנתזים במטבח. יחד עם זאת ישנם דרכים להתמודד עם זה כגון מריחת שכבת הגנה וציפוי נוסף להגנה על האבן מפני תכונת הספיגה שלה.

אם התקציב שלכם לחיפוי איננו גבוה, ייתכן וכדאי לכם לשקול האם אתם צריכים לחפות את כל הקיר, או שמא מספיק לכם לחפות רק מספר שורות בודדות. בכל אופן אסור להשאיר את הצד של הקיר בשיש ללא חיפוי כלל שכן זה יוביל לעובש על הקיר, סימני ריקבון וסימני בישול שאתם לא רוצים במטבח שלכם.